(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

IV Artystyczne Konfrontacje Osób Niepełnosprawnych „AKON” 2014

12 czerwca 2014 roku w Domu Pomocy Społecznej w Bądzynie (gm. Lubowidz) odbyły się IV Konfrontacje Osób Niepełnosprawnych „AKON” 2014.

W imprezie wzięło udział około 200 osób: mieszkańcy i opiekunowie Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej województwa mazowieckiego, oraz 14 zespołów, które swoimi występami uświetniły imprezę.

W tym dniu mieliśmy zaszczyt gościć: Starostę Żuromińskiego p. Janusza Welenca, Wicestarostę p .Mieczysława Olszlegiera, Wójta Gminy Lubowidz p. Krzysztofa Ziółkowskiego, Skarbnik Powiatu p. Irenę Brejnę, Dyrektora Urzędu Pracy w Żurominie p. Joannę Hajdas, a także Dyrektorów Domu Pomocy Społecznej, kierowników Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie. Sponsorami tegorocznej imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Żurominie, Hurtownia „Monika”, Apteka – Anna Kucharska, Firma Handlowa „Sagwiaz –Bis” Spółdzielnia Mleczarska Żuromin, Hurtownia Owocowo-Warzywna – Lech Brydziński, Hurtownia Mięsa i Wędlin PiB Gołymin, Piekarnia –Barbara Tylicka.

W trakcie występów poszczególnych domów goście i mieszkańcy mogli korzystać z wielu przygotowanych atrakcji tj. pleneru malarskiego, pleneru sportowego, skoczni i przejażdżki dorożką. Można było także  spróbować waty cukrowej oraz potraw z grilla.

Po prezentacji wszystkich uczestników odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów. Największe przeboje disco – polo zaprezentowały dwa zespoły „Skalars” oraz „Mega Dance”.

IV Artystyczne Konfrontacje Osób Niepełnosprawnych „AKON” 2014 były okazją poznania twórczości osób niepełnosprawnych. Dały również możliwość wspólnej zabawy i integracji oraz były źródłem radości i pozytywnych emocji. Uczestnicy wyjechali bardzo zadowoleni i z uśmiechem na twarzy. Wyrażali też nadzieję, iż w przyszłym roku odbędzie się następna edycja konfrontacji zorganizowana w naszej placówce.

DSC 0003DSC 0006DSC 0009DSC 0011DSC 0018DSC 0023DSC 0026DSC 0032DSC 0034DSC 0035DSC 0038DSC 0045DSC 0047