(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Wojewódzki Konkurs Poezji im. Stefana Gołębiowskiego 2014

Wojewódzki Konkurs Poezji im. Stefana Gołębiowskiego organizowany jest już po raz dziewiętnasty. Za rok odbędzie się dwudziesta jubileuszowa edycja. Jego celem jest ukazanie unikalnych wartości twórczości Stefana Gołębiowskiego, promocja amatorskiej ekspresji artystycznej dzieci i młodzieży oraz krzewienie idei patriotyzmu lokalnego.

Konkurs poezji jest swoistą formą oddania czci jednej z najbardziej zasłużonych osób dla Bieżunia. Mowa o Stefanie Gołębiowskim (ps. artystyczny "Jan Smutek") - pecie, tłumaczu Dzieł Wszystkich Horacego, społeczniku, pośle na sejm oraz założycielu, wieloletnim dyrektorze i nauczycielu gimnazjum, a następnie liceum w Bieżuniu.

Muzeum w Bieżuniu chcąc podnieść rangę organizowanemu przedsięwzięciu, od kilku lat, występuje do Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie o objęcie Konkursu Honorowym Patronatem. W roku bieżącym został on zarejestrowany pod numerem: 131/14/P.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdą Państwo na stronie internetowej http://mwmskansen.pl.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XIX Wojewódzkim Konkursie Poezji im. Stefana Gołębiowskiego pod Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty
organizowanym przez naszą instytucję.