(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Konkursy organizowane w ramach projektu pn. "Natura 2000 - naszą szansą"

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku zaprasza wszystkich chętnych tj. dzieci, młodzież, nauczycieli oraz amatorów fotografii do udziału w konkursach organizowanych w ramach projektu pn. "Natura 2000 -naszą szansą", finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Konkursy upowszechniające wiedzę ekologiczną.

I Konkurs fotograficzny - pn. "Natura 2000 i człowiek"

- Przedmiotem konkursu są prace fotograficzne przedstawiające najbardziej reprezentatywny gatunek lub siedlisko obszarów Natura 2000 w mojej miejscowości.
- Uczestnicy (dwie kategorie wiekowe):

I grupa wiekowa: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski.
II grupa wiekowa: dorośli (amatorzy fotografii przyrodniczej) z terenu całej Polski.

- Termin ogłoszenia: 1 kwietnia 2014 r
- Termin nadsyłania prac: do 15 października 2014 roku.
- Ogłoszenie wyników konkursu - do 30 listopada 2014 roku.

Nagrodami w konkursie będą lornetki.

II Konkurs - na opracowanie scenariusza zajęć związanych z edukacją na obszarze Natura 2000

- Konkurs adresowany jest do nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z trenerów centrów edukacji ekologicznej.
- Tematyka Konkursu obejmuje wiedzę z dziedziny ochrony różnorodności biologicznej, gospodarowania i ochrony obszarów Natura 2000.

Terminy:

1. Zgłoszenie udziału w Konkursie - do 30 września 2014 r. .

2. Nadesłanie prac do 31 marca 2015 r.

3. Ocena prac - do 30 kwietnia 2015 r. .

4. Zakończenie Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w maju 2015 r.

Nagrodami w konkursie będą lornetki.

III konkurs pn. "Obszar Natura 2000 szansą dla rozwoju naszej gminy"

- Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z gmin położonych na obszarach Natura 2000.
- Uczestnicy konkursu przygotowują prezentację promującą proekologiczne postawy młodzieży oraz edukację na temat roli obszarów Natura 2000, jaką odgrywają w zrównoważonym rozwoju gmin. Temat wystąpienia "Co dalej z nami -pytają obszary Natura 2000";

Terminy:

1. Zgłoszenie udziału w Konkursie - do 30 września 2014 r.
2. do 20 stycznia 2015 roku - przygotowanie wystąpień zgłoszonych przez szkoły uczniów,
3. kwiecień/maj 2015 rok - prezentacja wystąpień podczas konferencji sumującej projekt pt.: "Co dalej z nami - pytają obszary Natura 2000"; ocena wystąpień i ogłoszenie wyników konkursu.

- Nagrodami w konkursie będą:

Nagrody dla szkół: Mapa Polski - ochrona przyrody i sieć ECONET
Nagrody dla uczniów: Lornetki.

Szczegóły w załączeniu.

docREGULAMIN_OGOLNOPOLSKIEGO_KONKURSU_fotograficznego_Natur.doc239.5 KB