AKTUALNOŚCI

XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o ZŁOTE PIÓRO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO zakończony

Opublikowano .

Zakończył się XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o ZŁOTE PIÓRO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII. Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym, półfinale i finale powiatowym. Do półfinału zgłoszonych zostało 17 szkół podstawowych, 10 gimnazjów i 4 szkoły ponadgimnazjalne. Ogółem w konkursie udział wzięło 110 uczniów, tj.: 44 uczniów szkół podstawowych, 38 uczniów gimnazjów, 28 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs przeprowadziła Komisja konkursowa w składzie: Joanna Królikowska, Ewa Zalewska, Anna Wronkowska, Bożena Jackowska, Henryk Wrzosek. Treść dyktand przygotowała Pani Anna Wronkowska, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie. 19 marca przeprowadzony został półfinał, natomiast 26 marca finał konkursu, w wyniku którego wyłoniono Powiatowego Mistrza Ortografii 2015 r. w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także II i III miejsca.