CivilDefence
Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu zarządzania kryzysowego wykonuje Referat Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Referat Zarządzania Kryzysowego

ul. Warszawska 25,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-39-29,
Kierownik Referatu - Jarosław Gałka

Aktualności Referatu Zarządzania Kryzysowego

Syreny zabrzmią 1 sierpnia o godz. 17

Informuję, że w dniu 1 sierpnia 2018 roku na terenie miasta Żuromin zostaną uruchomione syreny alarmowe w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci poległych i pomordowanych w czasie Powstania Warszawskiego.
O godz. 1700 zostanie ogłoszony syrenami alarmowymi sygnał dźwiękowy ciągły, trwający 1 minutę.
Dźwięk syren emitowany w rocznicę godziny „W” oraz zatrzymujący się w geście hołdu ludzie na ulicach polskich miast i wsi wpisują się na stałe w symbolikę obchodów rocznicowych Powstania Warszawskiego na terenie całego kraju.

Starosta Żuromiński

/-/ Jerzy Rzymowski