Usprawnienie funkcjonowania Wydziału Komunikacji i Transportu

14 czerwca 2021 r. w Wydziale Komunikacji i Transportu tutejszego Starostwa zaczął funkcjonować system wspomagający zarządzanie obsługą klienta na rejestracji pojazdów, zwany w skrócie „systemem kolejkowym”.

System ten obsługuje dwie kolejki tematyczne, a mianowicie „Rejestrację pojazdów” i „Inne sprawy dotyczące pojazdów”. Obowiązują dzienne limity na bilety z numerkami do każdej z kolejek dostosowywane do liczby aktywnych w danym czasie stanowisk obsługi. Bilety można pobierać już od godz. 7:30.

Aby załatwić sprawy związane z rejestracją pojazdu nie ma potrzeby rezerwowania kolejki do biletomatu przed godz. 7.30.

Jednocześnie informujemy, że system kolejkowy, skrócił czas oczekiwania na załatwienie sprawy w tutejszym Wydziale.

20210914 125138

Dodatkowo od października bieżącego roku funkcjonuje w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Żurominie, system powiadamiania klientów o gotowym do odbioru dowodzie rejestracyjnym lub prawie jazdy. Każdy klient podając swój numer telefonu komórkowego otrzyma SMS, że jego dowód rejestracyjny lub prawo jazdy jest gotowe do odbioru.

Aktualności z zakresu polityki społecznej

Warsztaty umiejętności społecznych dla uczestników projektu "Równe szanse"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie dniach 4-8 grudnia 2017 roku przeprowadziło "Warsztaty umiejętności społecznych". Zajęcia te realizowane były w ramach projektu "Równe szanse" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i wzięło w nich udział 13 uczestników projektu. Warsztaty te miały na celu zdobycie przez uczestników kluczowych kompetencji społecznych niezbędnych do funkcjonowania w środowisku lokalnym i na rynku pracy, nabycie lub wzmocnienie umiejętności interpersonalnych, zainicjonowanie zmiany w biernej postawie, roszczeniowym sposobie myślenia i działania na rzecz postawy otwartości i współpracy, jak również wyznaczenie celów do osiągnięcia w życiu osobistym i zawodowym, a także budowę i rozwijanie umiejętności interpersonalnych.

IMG 20171208 104449IMG 20171208 112759IMG 20171208 112939