Usprawnienie funkcjonowania Wydziału Komunikacji i Transportu

14 czerwca 2021 r. w Wydziale Komunikacji i Transportu tutejszego Starostwa zaczął funkcjonować system wspomagający zarządzanie obsługą klienta na rejestracji pojazdów, zwany w skrócie „systemem kolejkowym”.

System ten obsługuje dwie kolejki tematyczne, a mianowicie „Rejestrację pojazdów” i „Inne sprawy dotyczące pojazdów”. Obowiązują dzienne limity na bilety z numerkami do każdej z kolejek dostosowywane do liczby aktywnych w danym czasie stanowisk obsługi. Bilety można pobierać już od godz. 7:30.

Aby załatwić sprawy związane z rejestracją pojazdu nie ma potrzeby rezerwowania kolejki do biletomatu przed godz. 7.30.

Jednocześnie informujemy, że system kolejkowy, skrócił czas oczekiwania na załatwienie sprawy w tutejszym Wydziale.

20210914 125138

Dodatkowo od października bieżącego roku funkcjonuje w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Żurominie, system powiadamiania klientów o gotowym do odbioru dowodzie rejestracyjnym lub prawie jazdy. Każdy klient podając swój numer telefonu komórkowego otrzyma SMS, że jego dowód rejestracyjny lub prawo jazdy jest gotowe do odbioru.

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury fizycznej i sportu wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu sportu

Zawody wędkarskie XXVI Edycja „Pucharu Czystej Wkry” po patronatem Starosty Żuromińskiego zakończone

W dniu 6 maja 2018r. na rzece Wkra w miejscowości Poniatowo, odbyła się XXVI Edycja „Pucharu Czystej Wkry” po patronatem Starosty Żuromińskiego. O godzinie 7 zawodnicy zebrali się na łowisku. Po sprawdzeniu listy zawodników, którzy zgłosili się na zawody wędkarskie odbyło się losowanie stanowisk. Następnie zawodnicy udali się na stanowiska połowu. Tam odbyło się sprawdzanie zanęt, a następnie nęcenie i o godzinie 9:30 przystąpiono do połowu. Połów zakończono o godzinie 13:00 by następnie rozpocząć ważenie złowionych ryb. O godzinie 14-tej zaplanowano obiad. Po posiłku o godzinie  15 ogłoszono wyniki zawodów i wręczono zwycięzcom nagrody w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Nagrody ufundowane przez Powiat Żuromiński wręczał Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski. Zawody zakończyły się o godzinie 16-tej. W zawodach udział wzięło łącznie 9 drużyn z kół PZW z terenu powiatu oraz spoza terenu powiatu żuromińskiego, złożonych łącznie z 19 zawodników. Największą rybę (leszcz- 425 g) złowił Tomasz Żegliński z Koła PZW w Nidzicy. Najmłodszym zawodnikiem został Miłosz Bochenek reprezentujący Koło PZW Żuromin.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco (pierwsze 3 miejsca):

Klasyfikacja indywidualna:

1. Michał Walczak - Koło PZW Glonojeck
  2. Mariusz Sarwiński - Koło PZW Lubowidz
  3. Tomasz Żegliński - Koło PZW Nidzica

Klasyfikacja drużynowa:

1. Koło PZW Glonojeck
  2. Koło PZW Bieżuń
  3. Koło PZW Żuromin

DSC00326DSC00329DSC00332DSC00333DSC00335DSC00337DSC00338DSC00339DSC00341DSC00342DSC00343DSC00344DSC00345DSC00349