Usprawnienie funkcjonowania Wydziału Komunikacji i Transportu

14 czerwca 2021 r. w Wydziale Komunikacji i Transportu tutejszego Starostwa zaczął funkcjonować system wspomagający zarządzanie obsługą klienta na rejestracji pojazdów, zwany w skrócie „systemem kolejkowym”.

System ten obsługuje dwie kolejki tematyczne, a mianowicie „Rejestrację pojazdów” i „Inne sprawy dotyczące pojazdów”. Obowiązują dzienne limity na bilety z numerkami do każdej z kolejek dostosowywane do liczby aktywnych w danym czasie stanowisk obsługi. Bilety można pobierać już od godz. 7:30.

Aby załatwić sprawy związane z rejestracją pojazdu nie ma potrzeby rezerwowania kolejki do biletomatu przed godz. 7.30.

Jednocześnie informujemy, że system kolejkowy, skrócił czas oczekiwania na załatwienie sprawy w tutejszym Wydziale.

20210914 125138

Dodatkowo od października bieżącego roku funkcjonuje w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Żurominie, system powiadamiania klientów o gotowym do odbioru dowodzie rejestracyjnym lub prawie jazdy. Każdy klient podając swój numer telefonu komórkowego otrzyma SMS, że jego dowód rejestracyjny lub prawo jazdy jest gotowe do odbioru.

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu ochrony i promocji zdrowia wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu ochrony i promocji zdrowia

ZAKOŃCZONO SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE

W 2018 roku Powiat Żuromiński wdrożył program polityki zdrowotnej pod nazwą „Program profilaktycznych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców powiatu żuromińskiego”. Realizatorem programu, wybranym w drodze konkursu ofert, był Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie. Bezpłatnymi szczepieniami zostali objęci mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego w wieku 55 lat i więcej. Akcja szczepień trwała od 1 września do 15 grudnia. Zaszczepione zostały 793 osoby.

Program będzie realizowany także w przyszłym roku i tak jak w roku bieżącym rozpocznie się z początkiem sezonu epidemiologicznego tj. od września 2019 r.

Powiat Żuromiński wydatkował w 2018 r. na szczepienia z własnego budżetu kwotę 22 434,00 zł.