Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu ochrony i promocji zdrowia wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu ochrony i promocji zdrowia

„Zaszczep w sobie chęć szczepienia!”

W styczniu br. rozpoczęła się zainicjowana przez Główny Inspektorat Sanitarny kampania medialna pod hasłem „Zaszczep w sobie chęć szczepienia!”, której celem jest promocja szczepień ochronnych oraz podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie zapobiegania chorobom zakaźnym.

Akcja uzyskała poparcie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, Instytutu „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka”, Polskiego Towarzystwa Higienicznego oraz Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej.

Więcej informacji na temat szczepień na stronach:

www.szczepienia.gis.goc.pl

www.szczepienia.pzh.gov.pl