Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

Razem do Trójstyku

II edycja Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej „Razem do Trójstyku”, która odbyła się 23 września br. przyciągnęła rzesze zainteresowanych aktywnością fizyczną pod różną postacią. Z Żuromina,  Lubowidza, Górzna, Lidzbarka wyruszyli rowerzyści, grupy nordic-walking, marszrutowcy. Wszyscy spotkali się przy Trójstyku – symbolicznym głazie, gdzie stykają się granice trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Następnie licznie zebrane towarzystwo miłośników leśnych wędrówek w grupach pieszych i rowerowych udało się do Gościńca Myśliwskiego w Konopatach. Tam odbył  się piknik integracyjny ze wspólnym grillowaniem oraz zabawami i konkursami.

Zeszłoroczna inicjatywa zorganizowania „Razem do Trójstyku” wypłynęła od Pana Krzysztofa Magdziaka,  Dyrektora Górznieńskiego Domu Kultury.  Do wspólnego działania zostali zaproszeni: Stowarzyszenie Wagon Inicjatyw, Starostwo Powiatowe w Żurominie, Wójt Gminy Lubowidz, Lidzbarski Dom Kultury, Nadleśnictwo Lidzbark i Brodnica.

Miejmy nadzieję, że będzie to cykliczna impreza przyciągająca coraz więcej osób zainteresowanych dobrym spędzeniem wolnego czasu na wędrówce i poznawaniu walorów krajoznawczych rejonu.

Zdjęcia na portalu FB.