Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

Biblioteka w Samorządowym Przedszkolu Nr 1 w Żurominie

„Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat!” – to myśl Roberta Fulghuma, która przyświeca pracy nauczycieli Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Żurominie. Podejmują oni wiele działań, by pobyt dzieci w przedszkolu był atrakcyjny i przyjemny. Nowe wyposażenie, piękne sale to niektóre elementy, które podnoszą jakość pracy placówki. W ostatnich latach bardzo szeroko propagowana jest społeczna akcja „Cała Polska czyta dzieciom”. Mając na uwadze, że czytanie od najmłodszych lat pobudza ciekawość świata, rozwija wyobraźnię, uczy myślenia i mówienia, pomaga w wychowaniu, nauczyciele naszego przedszkola wprowadzają dzieci w świat literatury. Wiersze, piosenki, opowiadania, baśnie urozmaicają i wzbogacają przedszkolne zajęcia. Stworzenie biblioteki bogatej w różnorodny księgozbiór było naszym marzeniem od kilku lat. Stało się to możliwe dzięki ludziom, którym dobro dziecka nie jest obojętne. Hojność Samorządu Wsi Wiadrowo, który przekazał fundusze z działalności Domu Ludowego przyczyniła się do realizacji naszego zamierzenia. W uroczystym otwarciu biblioteki przedszkolnej, w dniu Świętego Mikołaja, uczestniczył Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin i jego zastępca. Mikołaj, który przybył do naszego przedszkola podarował dzieciom paczkę z nowym księgozbiorem.

Mikolajki1.jpgPrzedszkole1.jpg