Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

Zostań Przyjacielem Ptaków

Program Edukacji Ekologicznej w Zespole Szkół Specjalnych w Żurominie realizowany jest od wielu lat. W ramach programu uczniowie po raz kolejny wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Redakcję Tygodnika Ciechanowskiego „Zostań Przyjacielem Ptaków”. W czasie trwania konkursu uczniowie przygotowali gazetkę tematyczną pt. „I ty możesz zostać przyjacielem ptaków”. W miesiącu styczniu odbył się konkurs na najciekawszą pracę plastyczną zatytułowaną „Pozwól mi przetrwać zimę”. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Przez cały okres zimy uczniowie systematycznie gromadzą i wsypują karmę do karmników rozmieszczonych wokół budynku szkoły.
Na ścieżkach ekologicznych Górznieńsko – Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego odbywają się eko – lekcje. W bieżącym roku szkolnym 4 lutego w Leśniczówce w Konopatach odbyła się żywa lekcja na temat „Ptasia stołówka i jej skrzydlaci goście”.
W lekcji wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Dzieci i ich rodzice przygotowali karmniki oraz zgromadzili ptasie przysmaki, które podczas spotkania wręczyli panu leśniczemu. Uczniowie zatroszczyli się również o leśną zwierzynę, zabierając ze sobą worek zboża. Możliwość odbycia żywej lekcji w terenie jest urozmaiceniem procesu dydaktycznego, dlatego uczniowie chętnie biorą udział w tego typu zajęciach. Podziwiają piękno krajobrazu zimowego, uczą się szacunku do otaczającej przyrody oraz wrażliwości na los mieszkańców lasu.
Z punktu widzenia działań szkoły eko – lekcje potwierdzają innowacyjny charakter działań placówki. Staramy się zapewnić każdemu uczniowi możliwość racjonalnego zdobywania wiedzy o ojczystym kraju i dlatego wdrażamy do swojej praktyki pedagogicznej nie tylko nowe rozwiązania dydaktyczne, ale również od dawna znaną maksymę krajoznawców, że najpierw trzeba zobaczyć i poznać, żeby pokochać.

Jadwiga Rogozińska