Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

Starostwo Powiatowe w Żurominie informuje, że w okresie 15 – 30 marca 2006r. przeprowadzony będzie Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu żuromińskiego.
Regulamin konkursu przesłany został do wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w powiecie oraz dostępny jest poniżej i w Wydziale Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego (pokój 35).

Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Organizator:

Starostwo Powiatowe w Żurominie.

Założenia ogólne:

1. Konkurs organizowany jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i   ponadgimnazjalnych z powiatu żuromińskiego.

2. Zakres Konkursu obejmuje wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej przedmiotu Wiedza o społeczeństwie oraz ustawy o samorządzie gminnym, powiatowym i wojewódzkim – dostępnych informacji w folderach wydanych przez powiat, informacji ze strony internetowej Starostwa – inicjatyw podejmowanych przez samorządy gminne oraz powiat, prasa lokalna, m.in. Tygodnik Ciechanowski, Nasze Sprawy.

3. Cele Konkursu:

• kształtowanie postaw obywatelskich.

• przygotowanie uczniów do uczestnictwa w demokratycznych działaniach obywatelskich.

• rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów oraz pobudzanie twórczego myślenia, wspomaganie zdolności do stosowania wiedzy w praktycznym działaniu.

• pogłębianie wiedzy o lokalnym i regionalnym życiu społecznym.

• upowszechnianie wiedzy o samorządzie terytorialnym.

Założenie organizacyjne:

1.  Konkurs przeprowadza się w dwóch etapach:

• I etap szkolny (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) – 15 marca 2006 roku.

• II etap powiatowy – 30 marca 2006.

1. Konkurs przeprowadza się w formie testu.

1. Konkurs przygotowuje i przeprowadza Starostwo Powiatowe w Żurominie (adres: Starostwo Powiatowe w Żurominie, Plac Piłsudskiego 4, 09 – 300 Żuromin, tel.: /23/ 6574700, fax.: /23/ 6573535. Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie, pl. Piłsudskiego 4,  tel. 6574 47 00 wew. 25 lub 27.

2. Powiatową Komisję Konkursową powołuje Starosta Żuromiński.

3. Szkolne komisje konkursowe powołują dyrektorzy gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

4. Zestawy pytań do etapu szkolnego oraz powiatowego przygotuje Powiatowa Komisja Konkursowa.

Etap szkolny:

1. Dyrektor szkoły organizuje etap szkolny przy pomocy szkolnej komisji konkursowej.

2. Dyrektor szkoły odpowiada za prawidłową organizację etapu szkolnego.

3. Trzech najlepszych uczniów z etapu szkolnego kwalifikuje się do etapu powiatowego.

Etap powiatowy:

1. Etap powiatowy przeprowadza komisja konkursowa powołana przez Starostę Żuromińskiego.

2. Uczestnicy etapu powiatowego w ciągu 45 minut rozwiązują test.

3. Powiatowa komisja konkursowa sporządza protokół i przedkłada do zatwierdzenia Staroście Żuromińskiemu.

4. Dla trzech najlepszych uczniów w każdej kategorii przewidziane są dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

5. O wynikach II etapu dyrektorzy szkół zostaną po wiadomieni listownie.

6. Wręczenie nagród odbędzie się na Sesji Rady Powiatu Żuromińskiego.

Starosta Żuromiński
(-)