Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

  podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

Noc Muzeów w Bieżuniu 2015

Opublikowano .

16 maja 2015 roku Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu wzięło aktywny udział w projekcie, w który zaangażowanych jest już ponad 150 miast europejskich, organizując po raz kolejny Noc Muzeów. Idea zrodziła się w Berlinie w 1997 roku, gdzie odbyła się Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen). W związku z olbrzymim zainteresowaniem wielu mieszkańców zaczęły powstawać podobne imprezy w kolejnych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 roku w poznańskim Muzeum Narodowym. Polega ona na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowują także specjalne atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, poczęstunki, warsztaty, scenki rodzajowe itp. Zwiedzanie umożliwiane jest za symboliczną kwotę lub za darmo.

W Bieżuniu, w tym roku oprócz zwyczajowego oglądania wystaw stałych i czasowych, miłośnicy historii regionalnej mogli poznać ciekawy projekt rewitalizacji bieżuńskiego zespołu pałacowo-ogrodowego autorstwa arch. inż. Bartłomieja Stachurskiego. Prezentowana wizualizacja adaptacji pałacu na Dom Pracy Twórczej jest dyplomową pracą Autora, obronioną na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Mamy nadzieję, iż przyczyni się ona w jakimś stopniu do uratowania tego cennego zespołu zabytkowego przed zupełną zagładą.

Akcentem muzycznym wieczoru był mini koncert z cyklu „Odkrywamy Młode Talenty”, w wykonaniu Krystiana Staniszewskiego, ucznia Szkoły Podstawowej w Bieżuniu, który akompaniując sobie na pianinie, zaprezentował utwory własne oraz znane przeboje polskie i angielskie.
W czasie Bieżuńskiej Nocy Muzeów zwiedzający spróbować mogli regionalnych przysmaków ufundowanych przez firmę Cedrob S.A. oraz Gabinet Weterynaryjny Henryka Grześkiewicza.

Jerzy Piotrowski

IMG 0886P1000518P1000523

e-max.it: your social media marketing partner