Logotypy__CPPC_3

Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu turystyki i wypoczynku wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu turystyki i wypoczynku

IX Powiatowy Rajd Rowerowy zakończony

Opublikowano .

17 czerwca 2018 r. odbył się IX Powiatowy Rajd Rowerowy. Pogoda w tym roku nam sprzyjała, rowerzyści zawitali na starcie w dobrych nastrojach i gotowi na wyzwania, jakie postawi przed nimi trasa. Zainteresowanie rajdem z roku na rok jest coraz większe. W tym roku zgłosiło się ponad 120 osób. Uczestnicy wraz z opiekunami przejechali od Poniatowa przez Bądzyn, Dziwy do Nowych Konopat i z powrotem. Przejazd, jak co roku, odbywał się w zorganizowanych grupach. Każda z nich miała zapewnionego opiekuna.

IMG 7027

I edycja konkursu "Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie mazowieckim"

Opublikowano .

thumb twoja trasa mazowieckie

Drodzy Mieszkańcy!

Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie wyobrażacie sobie weekendu bez Waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa! Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl. Jedyne, co musisz zrobić to przekonać nas, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś! Oceniamy nie samą trasę, ale atrakcyjność jej przedstawienia.

Promocja walorów turystycznych rzeki Wkry

Opublikowano .

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, iż zakończyliśmy realizację operacji pt:" Promocja walorów turystycznych rzeki Wkry" finansowaną w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2016-2017.  

Działanie to, spójne z działaniami Stowarzyszenia miało na celu promocję obszarów nad Wkrą. 

WERSJA POLSKA:

WERSJA ANGIELSKA:

Z​ poważaniem,

Prezes Stowarzyszenie​

I​zabela Oporska

Stowarzyszenie Sympatyków Doliny Rzeki Wkry NASZA WKRA

www.nasza-wkra.pl 

VI Powiatowy Rajd Rowerowy zakończony

Opublikowano .

13 czerwca odbył się VI Powiatowy Rajd Rowerowy. W tym roku raj cieszył się ogromną popularnością. Do udziału zgłosiła się rekordowa liczba uczestników. Ponad 130 osób przejechało tradycyjnie trasę od Poniatowa przez Bądzyn, Dziwy aż do miejscowości Konopaty i z powrotem. Przejazd odbywał się w dziesięcioosobowych grupach. Każda z nich miała zapewnionego opiekuna. W miejscowości Konopaty na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny uczestnicy mieli zorganizowany posiłek z grilla. Po raz kolejny dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Staronia oraz Pana Andrzeja Morawskiego zorganizowano atrakcje dla uczestników imprezy, szczególnie dla tych najmłodszych. Były rzutki, wyścigi na nartach czteroosobowych oraz drużynowe przeciąganie liny. W konkurencjach tych aktywny udział brały zarówno dzieci, jak i dorośli. Bezpieczeństwo uczestników zabezpieczały służby Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej w Żurominie. Na trasie Rajdu rozmieszczono punkty z napojami, które obsługiwały wolontariuszki.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania służbom porządkowym, które zabezpieczały rajd oraz Pani Justynie Żywieckiej i jej podległym wolontariuszkom działającym przy Specjalistycznym Poradnictwie Rodzinnym w Żurominie.

Serdeczne podziękowania kierujemy również dla opiekunów grup rajdowych, którzy dbali o bezpieczny przejazd uczestników. Bardzo dziękujemy Andrzejowi Staroniowi, Andrzejowi Morawskiemu oraz Pawłowi Przybyszowi za organizację i przeprowadzenie konkurencji sportowych.