„Termomodernizacja placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Żuromiński” – zakończona

Zakończone zostało zadanie pn. „Termomodernizacja placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Żuromiński, objęte dofinansowaniem w ramach programu: Rządowy Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych – Edycja 1. Całkowita wartość zadania wyniosła 5 887 954,01 zł,
w tym wkład własny powiatu 588 795,40 zł. Wykonawcą zadania była firma Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe TYMBUD Wojciech Szwech z Maszewa Dużego.

Zadaniem objęte były 3 placówki oświatowe: Zespół Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej, Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie oraz Liceum Ogólnokształcące
im. M. Dąbrowskiej w Żurominie.

W dniu 18 listopada 2022r. dokonano odbioru prac wydzielonych do I transzy dofinansowania - dotyczących całości Zespołu Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej oraz częściowo Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie. W dniu 13 września 2023r. dokonano natomiast odbioru ostatniego etapu prac wydzielonego do II transzy dofinansowania - dotyczącego częściowo Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie oraz całości Liceum Ogólnokształcącego im. M. Dąbrowskiej w Żurominie.

W ramach zadania w budynku Zespołu Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej została wykonana kompleksowa termomodernizacja obejmująca m. in. ocieplenie ścian, nową elewację, ocieplenie stropodachu, remont zadaszenia nad wejściem do budynku, remont schodów zewnętrznych, wymianę instalacji c.o. wewnętrznej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, montaż pompy ciepła, wymianę opraw oświetleniowych na energooszczędne oprawy LED, montaż nowej instalacji odgromowej. Łączna wartość prac termomodernizacyjnych na rzecz ww. jednostki organizacyjnej 2 827 483,02 zł.

1 2

3 4

5 6

7 8

W ramach zadania w budynku Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II
w Żurominie zostało wykonane m. in. ocieplenie stropodachu, wymieniono oprawy oświetleniowe
na energooszczędne oprawy LED, wymieniono drzwi wejściowe wewnętrzne, zainstalowano mikroinstalację fotowoltaiczną. Łączna wartość prac termomodernizacyjnych na rzecz ww. jednostki 1 247 302,99 zł.

1

2 3

4 5

6 7

8

W ramach zadania w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. M. Dąbrowskiej w Żurominie zostały wykonane m. in.: nowa instalacja c.o. wewnętrzna, wymieniono całą stolarkę okienną
i drzwiową zewnętrzną, wymieniono oprawy oświetleniowe na energooszczędne oprawy LED, docieplono stropodach, zamontowano mikroinstalację fotowoltaiczną, pomalowano ściany
w budynku. Łączna wartość prac termomodernizacyjnych na rzecz ww. jednostki 1 813 168,00 zł.

1 2

3 6