Akcja "Różowe Skrzyneczki"

1

Młodzieżowa Rada Powiatu w ramach przedsięwzięcia promującego swoją działalność przekazała do szkół średnich z terenu Powiatu Żuromińskiego 15 sztuk „Różowych Skrzyneczek” wraz z wyposażeniem .

Celem przedsięwzięcia jest zapobieganie wykluczeniu edukacyjnemu spowodowanemu absencją dziewczynek w czasie miesiączki. Młodzieżowa Rada Powiatu chce promować właściwe podejście do okresu, bez uprzedzeń, bez stresu i wspierać koleżanki w jednakowym dostępie do środków czystości potrzebnych w czasie miesiączki.

Młodzieżowa Rada Powiatu dzięki Staroście Żuromińskiemu – Panu Jerzemu Rzymowskiemu i Wicestaroście Żuromińskiemu – Panu Ireneuszowi Rejmus przekazała „Różowe Skrzyneczki” do: Zespołu Szkół Techniczno - Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie, Zespołu Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej, Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Bieżuniu, Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie, Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie oraz do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żurominie.

1 Technikum2 ZS Zielona3 LO Bieżuń4 LO Żuromin5 ZSS Żuromin6 CKZiU