IMG 2657IMG 2664

Zarząd Powiatu Żuromińskiego w dniu 20 marca 2024r. podpisał umowę na wykonanie zadania pn.: ,,Remont dróg powiatowych nr 4641W ul. Szpitalna w Żurominie oraz 4603W Sarnowo – Zalesie” z firmą Przedsiębiorstwo Budowlane ,,DOMEX” Sp. z o.o. ,ul. Targowa 21, 09-300 Żuromin, w której zaoferowano kwotę brutto w wysokości 1 462 898,84 zł ( słownie: jeden milion czterysta sześćdziesiąt dwa tysiące osiemset dziewięćdziesiąt osiem złotych 84/100).

Niniejsze zadanie realizowane jest w ramach programu Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, a wysokość dofinasowania określona będzie w Umowie z Wojewoda Mazowieckim na poziomie 60% poprzetargowej wartości prac – tj. ok. 877 tys. zł.

Zakresem rzeczowym przedmiotowe zadanie przewiduje wykonanie remontu nawierzchni na obu drogach powiatowych na łącznym odcinku 2,84 km (w tym ul. Szpitalna w m. Żuromin – 865 mb oraz droga Sarnowo – Zalesie – 1,975 km). W ramach niniejszego remontu przewidziano wykonanie następujących robót: frezowanie istniejącej warstwy ścieralnej, oczyszczenie i skropienie istniejącej nawierzchni emulsją asfaltową, ułożenie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej, regulację pionową studni i wpustów kanalizacyjnych, odnowę i wykonanie oznakowania poziomego jezdni (ul. Szpitalna), uzupełnienie poboczy kruszywem naturalnym (Sarnowo – Zalesie).

Zgodnie z założeniami wniosku o dofinansowanie, niniejsze zadanie realizowane będzie w latach 2024-2025, a termin zakończenia prac przez Wykonawcę określony został na 11 miesięcy od dnia zawarcia umowy.