INFORMACJA O GŁOŚNEJ PRÓBIE SYREN ALARMOWYCH

W dniu 6 czerwca 2017 r. w godzinach od 09.00 do 13.00 na terenie Miasta Żuromin zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych w ramach wojewódzkiego treningu systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący ćwiczeniu „RENEGADE – SAREX 17/I”, polegająca na wyemitowaniu akustycznych sygnałów alarmowych „ogłoszenie alarmu – sygnał akustyczny modulowany trwający trzy minuty” i „odwołanie alarmu – sygnał ciągły trwający trzy minuty”.
Próba będzie miała charakter ćwiczebny i nie będzie związana z wystąpieniem żadnego zagrożenia. Emitowanie sygnału nastąpi po otrzymaniu komunikatu z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. W związku z próbą alarmową nie należy podejmować żadnych działań.