INFORMACJA O GŁOŚNEJ PRÓBIE SYREN ALARMOWYCH W DNIU 06.10.2020

W dniu 6 października 2020 r. w godzinach od 08.00 do 10.00 na terenie powiatu żuromińskiego możliwe jest uruchomienie syren alarmowych w ramach ogólnokrajowego treningu systemu wczesnego ostrzegania ludności cywilnej o zagrożeniach uderzeniami z powietrza RENEGADE – SAREX-20 organizowanego przez Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych, polegająca na wyemitowaniu akustycznych sygnałów alarmowych „ogłoszenie alarmu – sygnał akustyczny modulowany trwający trzy minuty” i „odwołanie alarmu – sygnał ciągły trwający trzy minuty”. Próba będzie miała charakter ćwiczebny i nie będzie związana z wystąpieniem żadnego zagrożenia. Emitowanie sygnału nastąpi po otrzymaniu komunikatu z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. W związku z próbą alarmową nie należy podejmować żadnych działań.