ZAKOŃCZONO SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE

W 2018 roku Powiat Żuromiński wdrożył program polityki zdrowotnej pod nazwą „Program profilaktycznych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców powiatu żuromińskiego”. Realizatorem programu, wybranym w drodze konkursu ofert, był Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie. Bezpłatnymi szczepieniami zostali objęci mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego w wieku 55 lat i więcej. Akcja szczepień trwała od 1 września do 15 grudnia. Zaszczepione zostały 793 osoby.

Program będzie realizowany także w przyszłym roku i tak jak w roku bieżącym rozpocznie się z początkiem sezonu epidemiologicznego tj. od września 2019 r.

Powiat Żuromiński wydatkował w 2018 r. na szczepienia z własnego budżetu kwotę 22 434,00 zł.