Ekologia i Środowisko

Starosta Żuromiński informuje iż, zrealizowano zadanie pn. Inwentaryzacja terenów zagrożonych ruchami masowymi ziemi oraz opracowanie Rejestru terenów zagrożonych ruchami masowymi ziemi oraz terenów, na których występują te ruchy na terenie powiatu żuromińskiego, woj. mazowieckie polegające na :

1. Rozpoznaniu i udokumentowaniu osuwisk oraz terenów zagrożonych ruchami masowymi ziemi oraz terenów, na których występują te ruchy na terenie powiatu żuromińskiego oraz stworzenie jego rejestru zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 20 czerwca 2007 ( Dz.U. nr 12, poz. 840) oraz według Instrukcji opracowania mapy osuwisk i terenów zagrożonych ruchami masowymi „
  2. zamieszczeniu   rejestru udokumentowanych osuwisk oraz terenów zagrożonych ruchami masowymi ziemi oraz terenów, na których występują te ruchy na terenie powiatu żuromińskiego na stronach Państwowego Instytutu Geologicznego, Państwowym Instytucie Badawczym pełniącym obowiązki Koordynatora Głównego Projektu Systemu Osłony Przeciwosuwiskowej „SOPO”

Rejestr dostępny jest pod adresem: http://geoportal.pgi.gov.pl/portal/page/portal/SOPO/Wyszukaj3