Inwestycje powiatu

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie

Dzisiejszy Zespół Szkół Specjalnych to: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Szkoła Przysposabiająca do pracy. Od 1 września 2005r. w Szkole Podstawowej powstał oddział dla dzieci z autyzmem dziecięcym. W połowie grudnia minionego roku w Zespole Szkół Specjalnych w Żurominie zakończyła się modernizacja budynku szkolnego polegająca na wymianie wszystkich otworów okiennych, kapitalnym remoncie łazienek i dostosowaniu ich do potrzeb dzieci z wadami ruchu oraz wymogów unijnych.
Ponadto w holu szkolnym wymieniono tradycyjne oświetlenie na białe – jarzeniowe rozjaśniając budynek i powodując oszczędności w zużyciu energii. Czekamy na poprawę warunków atmosferycznych, aby wymienić drzwi wejściowe, zaprojektowane w taki sposób, by dostarczyć jak najwięcej naturalnego oświetlenia na hol szkoły.
Środki finansowe na ww. modernizację, dzięki akceptacji i znacznemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Żurominie, pochodzą z dotacji w 50% z Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie i w 50% z Zarządu Powiatu Żuromińskiego.
Szkoła w okresie ferii zimowych, wraz z kilkuset szkołami z całej Polski zostanie wzbogacona o bardzo drogie i cenne w procesie dydaktycznym pomoce dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Natomiast wkrótce po feriach otrzymamy wyposażenie do gabinetu logopedycznego z najnowocześniejszym oprogramowaniem.
Jesteśmy jedyną tego typu placówką edukacyjną na terenie powiatu żuromińskiego. Czekamy na osoby wymagające specjalistycznych metod i form edukacyjnych w celu udzielenia im jak najlepszej, fachowej pomocy.
Dzieci i młodzież wraz z opiekunami i rodzicami, stanowiący społeczność naszej szkoły, to osoby emocjonalnie wrażliwe i bardzo wdzięczne za opiekę i okazywane serce.
Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom i instytucjom, które pamiętają o nas i okazują nam serdeczność i pomoc.

Dyrektor ZSS Marek Machulski i Rada Pedagogiczna