Ogłoszenia i informacje

KONKURSY DLA PRACODAWCÓW I JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie Działając na podstawie ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz umowy zawartej pomiędzy Ministerstwem Gospodarki i Pracy – instytucją wdrażającą, a Powiatowym Urzędem Pracy w Żurominie – Beneficjentem w sprawie dofinansowania Projektu „Masz szansę na nowy start zawodowy” w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004 – 2006 Działanie 1.5 Promocja aktywnej polityki społecznej poprzez wsparcie grup szczególnego ryzyka Schemat Wspieranie osób z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym ogłasza:

KONKURS  DLA  PRACODAWCÓW  I  JEDNOSTEK  SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO  NA  ORGANIZACJĘ :

15 miejsc odbywania przygotowania zawodowego  dla osób bezrobotnych z powiatu żuromińskiego   zarejestrowanych jako długotrwale  bezrobotne powyżej 24 miesięcy -  nieprzerwanie od momentu ostatniej rejestracji .

Przygotowanie zawodowe w miejscu pracy oznacza to zdobywanie nowych kwalifikacji lub umiejętności zawodowych poprzez praktyczne wykonywanie zadań zawodowych na stanowisku pracy według ustalonego programu uzgodnionego pomiędzy starostą ,pracodawcą i bezrobotnym .

1. W konkursie mogą wziąć udział pracodawcy, którzy złożą oferty konkursowe spełniające następujące kryteria  :
  • nie są w stanie likwidacji, upadłości lub restrukturyzacji ( nie dotyczy samorządów );
  • przedłożą specyfikację warunków zatrudnienia na określonych stanowiskach;
  • poprawnie wywiązali się z umów, które dotychczas zostały  zawarte z tut. Urzędem;
  • udzielą gwarancji dalszego zatrudnienia skierowanych bezrobotnych po okresie odbywania przygotowania zawodowego;
  • przedstawią program odbywania przygotowania zawodowego:
  • uzyskają pozytywną opinię komisji konkursowej oceniającej złożony wniosek;
  1. Osobie bezrobotnej skierowanej do pracodawcy w celu odbywania przygotowania zawodowego wypłaca się stypendium oraz odprowadza składkę na ubezpieczenie społeczne.
  2. Czas trwania konkursu od 02.01.2006 r. do wyczerpania limitu środków finansowych przeznaczonych  na stypendium z tytułu odbywania przygotowania zawodowego .

Szczegółowe informacje dotyczące warunków konkursu wraz z drukiem wniosku są do odbioru w pokoju nr 13 w godzinach  730 – 15 30 w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy.

oraz

5 miejsc pracy w ramach prac interwencyjnych  dla osób bezrobotnych z powiatu żuromińskiego   zarejestrowanych jako długotrwale  bezrobotne powyżej 24 miesięcy -  nieprzerwanie od momentu ostatniej rejestracji .

• złożą oświadczenie o nie zwalnianiu  w okresie ostatnich 6 miesięcy zgodnie z ustawą o tzw. zwolnieniach grupowych (tj. Dz.U. z 2002 r. nr 112,poz. 980 );
  • przedłożą specyfikację warunków zatrudnienia na określonych stanowiskach;
  • poprawnie wywiązali się z umów, które dotychczas zawarte z tut. Urzędem;
  • udzielą gwarancji utrzymania utworzonego miejsca pracy przez okres co najmniej 24 miesięcy ( łącznie z okresem refundacji ) – dotyczy to małych i średnich przedsiębiorstw lub co najmniej 36 miesięcy );

W przypadku składania wniosku na zatrudnienie z przeznaczeniem na rekrutację „ pracownika  znajdującego się w szczególnie niekorzystnej sytuacji „ pracodawca ma obowiązek nieprzerwanego zatrudnienia pracownika lub pracowników przez minimum 12 miesięcy;

• uzyskają pozytywną opinię komisji konkursowej oceniającej złożony wniosek;

2. W przypadku pracodawców lub organizatorów nie będących przedsiębiorcami deklaracja  dalszego zatrudnienia na minimum 6 miesięcy.

1. Zatrudnienie osób bezrobotnych w ramach prac interwencyjnych jest pomocą publiczną na tworzenie miejsc pracy. Przedsiębiorcy lub inni wnioskodawcy prowadzący działalność gospodarczą są zobowiązani do przedstawienia Urzędowi informacji o pomocy publicznej udzielonej w okresie 3 kolejnych lat poprzedzających dzień złożenia wniosku.
  2. Czas trwania konkursu od 02.01.2006 r. do wyczerpania limitu środków finansowych przeznaczonych  na organizację prac interwencyjnych .
Szczegółowe informacje dotyczące warunków konkursu wraz z drukiem wniosku są do odbioru w pokoju nr 12 w godzinach  730 – 15 30 w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy.