Ogłoszenia i informacje

Środki Finansowe z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie uprzejmie informuje osoby niepełnosprawne – dorosłe, młodzież i dzieci o możliwości skorzystania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zakresie:
  1. rehabilitacji zawodowej

• zwrot kosztów poniesionych w związku z przystosowaniem stanowisk pracy stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności zatrudnionych osób,

• udzielanie pożyczek na rozpoczęcie działalności gospodarczej,

•  finansowanie kosztów szkolenia i przekwalifikowania zawodowego osób niepełnosprawnych

1.  rehabilitacji społecznej

• dofinansowanie osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym,
  • dofinansowanie sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych,
  • dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych,
  • dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie ul. Lidzbarska 27, tel. 657 35 15.

Ponadto informujemy o możliwości składania wniosków w siedzibie Mazowieckiego Oddziału PFRON ul. Grójecka 19/25 02-021 Warszawa tel. 022 822 32 75  w ramach programów:

• STUDENT – pomoc osobom niepełnosprawnym w zdobyciu wykształcenia na poziomie wyższym

Wnioski należy składać w terminie:

a)      od 1 do 28 lutego każdego roku realizacji programu oraz,

b)      od 10 września do 10 października każdego roku realizacji programu

• PEGAZ – pomoc w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się, w tym 3 obszary:

A – pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu,

B – pomoc w zakupie sprzętu komputerowego,

C – pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.

Termin przyjmowania wniosków w 2006 roku zostanie wyznaczony odrębną Uchwałą  Zarządu PFRON. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane są zazwyczaj w I kwartale roku.

• KOMPUTER DLA HOMERA 2003 – program pomocy w zakupie sprzętu elektronicznego oraz oprogramowania umożliwiającego rehabilitację zawodową i społeczną niewidomych i niedowidzących

Bliższe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.pfron.org.pl

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
w Żurominie