Ogłoszenia i informacje

Stypendia dla uczniów i studentów

Starostwo Powiatowe w Żurominie informuje wszystkich zainteresowanych, iż w dniu 9 listopada br. zostały złożone w Urzędzie Marszałkowskim dwa wnioski o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizacji projektów:

-         stypendia dla uczniów na rok szkolny 2004/2005, oraz

-         stypendia  dla studentów na rok akademicki 2004/2005

- w ramach priorytetu 2 – Wzmocnienie Rozwoju Zasobów Ludzkich w Regionach, Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004 - 2006.
Wniosek o dofinansowanie projektu „Stypendia dla uczniów na rok szkolny 2004/2005” obejmuje 606 uczniów na kwotę 777572 zł, natomiast wniosek „Stypendia  dla studentów na rok akademicki 2004/2005” obejmuje 429 studentów i opiewa na kwotę 811628 zł. Łączna kwota, o którą wnioskuje powiat żuromiński na wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne wynosi 1589200 zł.
Podstawowym kryterium ubiegania się o stypendium był dochód nie przekraczający 350 zł na członka rodziny, wiek do 25 roku życia oraz nie pobieranie stypendium socjalnego z innego źródła.
    Rozpatrywanie wniosków o stypendia dla uczniów i studentów odbywać się będzie w Urzędzie Marszałkowskim, przez Komisje Oceny Projektów oraz Regionalny Komitet Sterujący. Jeżeli naszemu powiatowi zostaną przyznane fundusze na stypendia, wówczas po podpisaniu umowy z wojewodą, poinformujemy o dalszej procedurze.
    Studentów, którzy złożyli wniosek i spełniających kryterium dochodowości, prosimy o dostarczenie aktualnych zaświadczeń o studiowaniu z uczelni. Brak takiego zaświadczenia spowoduje odrzucenie wniosku.