Ogłoszenia i informacje

Stypendia unijne na rok szkolny/akademicki 2005/2006

Powiat żuromiński przystąpił ponownie do uruchomienia projektów stypendialnych dla uczniów i studentów na rok szkolny/akademicki 2005/2006 w ramach Priorytetu 2 – Wzmocnienie Rozwoju Zasobów Ludzkich w Regionach, Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006. Projekty są współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa. Beneficjentami projektu „Dajmy szansę marzeniom o indeksie” są uczniowie uczęszczający do szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą działających na terenie powiatu żuromińskiego.
Beneficjentami projektu „Indeks szansa na lepszą przyszłość” są studenci z terenu powiatu żuromińskiego.
Wszystkich zainteresowanych informujemy, ze dnia 27 grudnia 2005r. zostały podpisane pomiędzy Samorządem Województwa Mazowieckiego a Powiatem Żuromińskim umowy o dofinansowanie projektów.
Zgodnie z umową o dofinansowanie projektu „Dajmy szansę marzeniom o indeksie” powiatowi żuromińskiemu przyznano na wypłatę stypendiów w ramach tego projektu kwotę 631 500,00 PLN.
Zgodnie z umową o dofinansowanie projektu „Indeks szansa na lepszą przyszłość” powiatowi żuromińskiemu przyznano na wypłatę stypendiów w ramach projektu kwotę 130 000,00 PLN. W związku z powyższym w najbliższym czasie komisje stypendialne rozpatrzą wnioski o przyznanie stypendium i zostaną ogłoszone listy stypendystów.