DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Informacje dotyczące COVID-19

SZCZEPIMY SIĘ - WAŻNE INFORMACJE, PUNKTY SZCZEPIEŃ I INFOLINIE

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

budowa krytej plywalni plan basenu3

Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.

kalendarz 2022

IX Finał Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Orkana

10 marca 2022 roku w Bieżuniu odbył się IX finał Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Orkana
Konkurs odbył się w trzech kategoriach amatorów-poetów z terenu powiatu żuromińskiego: kat. I uczniowie szkół podstawowych, kat. II młodzież szkół ponadpodstawowych, kat. III uczniowie, młodzież oraz osoby z niepełnosprawnościami. Patronat nad konkursem sprawowali i nagrody ufundowali: Starosta Powiatu Żuromińskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń oraz Rada Rodziców LO w Bieżuniu. Galę konkursową prowadziła młodzież LO w Bieżuniu pod kierownictwem Katarzyny Janulewskiej-Śliwczyńskiej. Prace konkursowe oceniała komisja w składzie Sylwia Piekarska, Mirosława Ostrowska oraz Wioletta Gałązka z Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie.

Kategoria I - uczniowie szkół podstawowych

Nicola Węgrzyn – Zespół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
Wiktoria Pacholec - Zespół Szkół w Lutocinie
Dominika Witkowska - Szkoła Podstawowa w Kliczewie Dużym
Julia Galka - Zespół Szkół w Lutocinie

Łucja Lorkowska - Szkoła Podstawowa im St. Żeromskiego nr 1 w Żurominie
Judyta Rutecka - Szkoła Podstawowa w Kliczewie Dużym
Natalia Mińska - Zespół Szkół w Lutocinie

Kategoria II - młodzież szkół ponadpodstawowych

Julia Jaskulska - Liceum Ogólnokształcące im. M. Dąbrowskiej w Żurominie
Dawid Lejza - Zespół Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej
Zuzanna Chądzyńska - Liceum Ogólnokształcące im. M. Dąbrowskiej w Żurominie
Wiktoria Retkowska – Zespół Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej
Zuzanna Pawłowska - Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Orkana w Bieżuniu
Karol Łukaszewski - Zespół Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej
Dominika Szklarska - Zespół Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej.

Kategoria III - uczniowie, młodzież oraz osoby z niepełnosprawnościami

Joanna Brodzińska - Powiatowy Samorządowy Dom Samopomocy w Żurominie.

DSC B 15