DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Informacje dotyczące COVID-19

SZCZEPIMY SIĘ - WAŻNE INFORMACJE, PUNKTY SZCZEPIEŃ I INFOLINIE

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

budowa krytej plywalni plan basenu3

Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.

kalendarz 2022

Przebudowa drogi powiatowej na odcinku Przeradz Nowy – Przeradz Wielki

Rozpoczęły się prace w terenie związane z realizacją zadania pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 4620W Poniatowo – Lutocin – Września – Borowo na odcinku Przeradz Nowy – Przeradz Wielki  w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg,
Po przeprowadzeniu procedury przetargowej Zarząd Powiatu Żuromińskiego wyłonił Wykonawcę zadania - Firmę Przedsiębiorstwo Budowlane ,,DOMEX” Sp. z o.o.  Żuromin, za  cenę brutto w wysokości 1 605 247,31 zł. Wyłoniono również Inspektora Nadzoru nad ww. pracami – najkorzystniejszą ofertę – w kwocie 24 000,00 zł brutto, złożyła Firma MaliBud Tomasz Malinowski, Płońsk.
Prace w terenie przewidziane są do wykonania do listopada 2022r. - odcinek o długości 1,254 km pomiędzy m. Przeradz Nowy a Przeradz Wielki, zakres – chodniki, poszerzenie jezdni, oznakowanie. Zadanie uzyskało dofinansowanie w wysokości 60% wartości zadania, tj. 977 548,38 zł, pozostałe środki stanowią wkład własny Powiatu Żuromińskiego.

Przeradze 2022Przeradze 2022 14Przeradze 2022 15Przeradze 2022 23Tablica Przeradze 1Tablica Przeradze 2