DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Informacje dotyczące COVID-19

SZCZEPIMY SIĘ - WAŻNE INFORMACJE, PUNKTY SZCZEPIEŃ I INFOLINIE

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

budowa krytej plywalni plan basenu3

Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.

kalendarz 2022

Umowy o wydzierżawienie obwodów łowieckich podpisane

W czwartek 31 marca 2022 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żurominie odbyło się spotkanie, na którym zostały podpisane umowy na dzierżawę obwodów łowieckich.
W spotkaniu udział wzięli: Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski, Prezesi oraz Łowczy Kół Łowieckich, którzy złożyli wnioski o wydzierżawienie obwodów łowieckich na terenie powiatu żuromińskiego.
Na terenie naszego powiatu wyznaczono 14 obwodów łowieckich polnych, wydzierżawianych przez Starostę Żuromińskiego oraz 3 leśne, wydzierżawiane przez RDLP w Olsztynie. Podpisanie umów było niezbędne ze względu na wejście w życie uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego w sprawie podziału województwa na nowe obwody łowieckie.
Umowy zostały zawarte na okres 10 lat , a zatem Koła Łowieckie mogą już rozpocząć prowadzenie swojej działalności w zakresie gospodarki leśnej, w tym szacowania szkód łowieckich i wypłatę należnych z tego tytułu odszkodowań, a także podejmowanie działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń.

IMG 6315IMG 6317IMG 6320IMG 6322IMG 6325IMG 6327IMG 6328IMG 6330IMG 6331IMG 6332IMG 6334IMG 6336IMG 6339IMG 6341IMG 6342IMG 6346