DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Informacje dotyczące COVID-19

SZCZEPIMY SIĘ - WAŻNE INFORMACJE, PUNKTY SZCZEPIEŃ I INFOLINIE

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

budowa krytej plywalni plan basenu3

Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.

kalendarz 2022

Nowoczesny sprzęt w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie

W dniu 7 kwietnia 2022 r. została podpisana umowa darowizny pomiędzy Województwem Mazowieckim, a Powiatem Żuromińskim na:

• drukarkę 3D z oprogramowaniem, wartość początkowa ok. 12 500,00 zł.
  • drukarkę 3D (proszkową), stację roboczą z materiałami eksploatacyjnymi, skaner 3D, wartość początkowa ok. 1 000 000,00 zł.

Łączna wartość sprzętu to ponad 1 mln zł. Przedmiotowy sprzęt został przekazany do Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie.

Drukarka ProJet 460Plus (proszkowa) to urządzenie, które umożliwia zachowanie najwyższej prędkości drukowania przy jednoczesnej dużej wydajności druku. Drukuje modele realistyczne nasycone kolorami. Posiada możliwości naniesienia dodatkowego elementu w postaci tekstu, loga czy zdjęć. Wszystkie stosowane materiały do drukowania są w pełni bezpieczne dla środowiska.

Sprzęt będzie wykorzystywany w klasach technikum w zawodach: technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technik mechatronik. Podniesie to atrakcyjność obu profili, a uczniom umożliwi rozwój umiejętności projektowania przedmiotów. Lekcje, podczas których będzie wykorzystany, z pewnością będą ciekawsze i pozwolą rozwijać kreatywność uczniów.

Podczas przekazania marszałek Adam Struzik podkreślił, że w Polsce używanych jest tylko kilkanaście tego typu drukarek. ZST-Z w Żurominie jest jedyną szkołą w powiecie żuromińskim, mogącą się poszczycić takiej klasy sprzętem.

IMG20220407191031IMG20220407191927IMG20220407192014IMG20220407192303IMG20220407192431IMG20220407194705IMG 6398IMG 6412IMG 6421