DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Informacje dotyczące COVID-19

SZCZEPIMY SIĘ - WAŻNE INFORMACJE, PUNKTY SZCZEPIEŃ I INFOLINIE

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

budowa krytej plywalni plan basenu3

Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.

kalendarz 2022

AKTUALNOŚCI

XVIII Powiatowy Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Starosty Żuromińskiego pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII

Zakończył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o ZŁOTE PIÓRO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII. Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym, półfinale i finale powiatowym. Do półfinału przystąpili uczniowie z 13 szkół podstawowych z klas IV-VI, 13 szkół podstawowych z klas VII-VIII oraz 4 szkół ponadpodstawowych. Ogółem w półfinale udział wzięło 78 uczniów, tj.: 32 uczniów szkół podstawowych klas IV-VI, 34 uczniów klas VII -VIII oraz 12 uczniów szkół ponadpodstawowych. Konkurs przeprowadziła Komisja konkursowa w składzie: Ewa Zalewska, Katarzyna Machulska, Sylwia Lewandowska, Henryk Wrzosek. Treść dyktand przygotowała Pani Ewa Zalewska, nauczycielka języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie. 11 kwietnia przeprowadzony został półfinał, natomiast 21 kwietnia finał konkursu, w wyniku którego wyłoniono Powiatowego Mistrza Ortografii 2022 r. we wszystkich trzech kategoriach, a także II i III miejsca.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:
Szkoły Podstawowe kl. IV-VI
Blanka Lubaczewska – uczennica Samorządowej Szkoły Podstawowej w Sławęcinie – I miejsce – Powiatowy Mistrz Ortografii 2022 r.
Sara Woźnowska – uczennica Zespołu Szkół w Lubowidzu – II miejsce
Maks Stańczak – uczeń Zespołu Szkół w Lubowidzu – III miejsce

Szkoły Podstawowe kl. VII-VIII
Łucja Lorkowska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie – I miejsce – Powiatowy Mistrz Ortografii 2022 r.
Maria Sadowska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie – II miejsce
Anna Borowska – uczennica Zespołu Szkół w Lutocinie – III miejsce

Szkoły Ponadpodstawowe
Klaudia Szczypińska – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie – I miejsce – Powiatowy Mistrz Ortografii 2022 r.
Zuzanna Stradomska – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie – II miejsce
Agnieszka Perzyna – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu – III miejsce

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się w późniejszym terminie, o czym poinformujemy pisemnie dyrektorów szkół.

IMG 6508IMG 6511IMG 6515