XVIII Powiatowy Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Starosty Żuromińskiego pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII

Zakończył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o ZŁOTE PIÓRO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII. Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym, półfinale i finale powiatowym. Do półfinału przystąpili uczniowie z 13 szkół podstawowych z klas IV-VI, 13 szkół podstawowych z klas VII-VIII oraz 4 szkół ponadpodstawowych. Ogółem w półfinale udział wzięło 78 uczniów, tj.: 32 uczniów szkół podstawowych klas IV-VI, 34 uczniów klas VII -VIII oraz 12 uczniów szkół ponadpodstawowych. Konkurs przeprowadziła Komisja konkursowa w składzie: Ewa Zalewska, Katarzyna Machulska, Sylwia Lewandowska, Henryk Wrzosek. Treść dyktand przygotowała Pani Ewa Zalewska, nauczycielka języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie. 11 kwietnia przeprowadzony został półfinał, natomiast 21 kwietnia finał konkursu, w wyniku którego wyłoniono Powiatowego Mistrza Ortografii 2022 r. we wszystkich trzech kategoriach, a także II i III miejsca.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:
Szkoły Podstawowe kl. IV-VI
Blanka Lubaczewska – uczennica Samorządowej Szkoły Podstawowej w Sławęcinie – I miejsce – Powiatowy Mistrz Ortografii 2022 r.
Sara Woźnowska – uczennica Zespołu Szkół w Lubowidzu – II miejsce
Maks Stańczak – uczeń Zespołu Szkół w Lubowidzu – III miejsce

Szkoły Podstawowe kl. VII-VIII
Łucja Lorkowska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie – I miejsce – Powiatowy Mistrz Ortografii 2022 r.
Maria Sadowska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie – II miejsce
Anna Borowska – uczennica Zespołu Szkół w Lutocinie – III miejsce

Szkoły Ponadpodstawowe
Klaudia Szczypińska – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie – I miejsce – Powiatowy Mistrz Ortografii 2022 r.
Zuzanna Stradomska – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie – II miejsce
Agnieszka Perzyna – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu – III miejsce

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się w późniejszym terminie, o czym poinformujemy pisemnie dyrektorów szkół.

IMG 6508IMG 6511IMG 6515