DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Informacje dotyczące COVID-19

SZCZEPIMY SIĘ - WAŻNE INFORMACJE, PUNKTY SZCZEPIEŃ I INFOLINIE

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

budowa krytej plywalni plan basenu3

Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.

kwiecień 2022

Uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII

Zakończył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o ZŁOTE PIÓRO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII. Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym, półfinale i finale powiatowym.
Do półfinału przystąpili uczniowie z 13 szkół podstawowych z klas IV-VI, 13 szkół podstawowych z klas VII-VIII oraz 4 szkół ponadpodstawowych. Ogółem w półfinale udział wzięło 78 uczniów, tj.: 32 uczniów szkół podstawowych klas IV-VI, 34 uczniów klas VII -VIII oraz 12 uczniów szkół ponadpodstawowych.
Konkurs przeprowadziła Komisja konkursowa w składzie: Ewa Zalewska, Katarzyna Machulska, Sylwia Lewandowska, Henryk Wrzosek.
Treść dyktand przygotowała Pani Ewa Zalewska, nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie.
11 kwietnia przeprowadzony został półfinał, natomiast 21 kwietnia finał konkursu, w wyniku którego wyłoniono Powiatowego Mistrza Ortografii 2022 r. we wszystkich trzech kategoriach, a także II i III miejsca.

W kategorii szkół podstawowych kl. IV-VI
I miejsce oraz tytuł powiatowego mistrza ortografii zdobyła Blanka Lubaczewska uczennica Samorządowej Szkoły Podstawowej w Sławęcinie
II miejsce zdobyła Sara Woźnowska uczennica Zespołu Szkół w Lubowidzu
III miejsce zdobył Maks Stańczak uczeń Zespołu Szkół w Lubowidzu

W kategorii szkół podstawowych kl. VII-VIII
I miejsce oraz tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii zdobyła Łucja Lorkowska uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie
II miejsce zdobyła Maria Sadowska uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie
III miejsce zdobyła Anna Borowska uczennica Zespołu Szkół w Lutocinie

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce oraz tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii zdobyła Klaudia Szczypińska uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie
II miejsce zdobyła Zuzanna Stradomska uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie
III miejsce zdobyła Agnieszka Perzyna uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu

12 maja br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu oraz podziękowań dla nauczycieli przygotowujących uczniów do dyktanda. Szczególne podziękowania skierowane zostały również do komisji konkursowej, która rzetelnie sprawdziła 99 dyktand.
Wręczenia nagród dokonał Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski wraz z dyrektor Wydziału Zdrowia i Edukacji Joanną Jucewicz – Morawską.
Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie: Hubert Spychała, Alicja Dramińska, Maja Lubaczewska oraz Magdalena Budka.

IMG 6553IMG 6561IMG 6562IMG 6565IMG 6568IMG 6569IMG 6571IMG 6572IMG 6574IMG 6575IMG 6576IMG 6577IMG 6579IMG 6581IMG 6583IMG 6584IMG 6586IMG 6587IMG 6589IMG 6590IMG 6596IMG 6597