DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Informacje dotyczące COVID-19

SZCZEPIMY SIĘ - WAŻNE INFORMACJE, PUNKTY SZCZEPIEŃ I INFOLINIE

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

budowa krytej plywalni plan basenu3

Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.

kwiecień 2022

I Sesja Młodzieżowej Rady Powiatu

17 maja 2022r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żurominie – sala konferencyjna im. Teresy Budzich – Sumirskiej - II piętro - odbyła się I Sesja Młodzieżowej Rady Powiatu. W wyniku przeprowadzonych wyborów w poszczególnych czterech okręgach wyborczych Radnymi Młodzieżowej Rady Powiatu zostały poniższe osoby:

1. Binkowski Tomasz
  2. Brdak Jakub
  3. Gwizdon Szymon
  4. Karczewski Dominik
  5. Kowalska Klaudia
  6. Krzesińska Julia
  7. Kubczak Oliwia
  8. Lejman Dominik
  9. Marzec Michał
  10. Meller Łukasz
  11. Szymański Adam
  12. Truszkowski Miłosz
  13. Ulanowski Marcin
  14. Zawadzki Miłosz
  15. Żulewski Jakub
W Sesji brali udział Przewodniczący Rady Powiatu Żuromińskiego Mirosław Różański, Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski, Wicestarosta Żuromiński Ireneusz Rejmus, Radni Młodzieżowej Rady, Dyrektor Zespołu Szkół w Zielonej Czarek Ossowski, Edyta Gołębiewska nauczyciel z LO w Żurominie, Renata Sadowska nauczyciel z LO Bieżuń, Agnieszka Makuszewska z „Kuriera Żuromińskiego” oraz Piotr Wlizło - Stowarzyszenie Wagon Inicjatyw. Na I Sesji zostały przeprowadzone wybory tajne na Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego i Sekretarza Młodzieżowej Rady.

W wyniku wyborów Przewodniczącym Młodzieżowej Rady został Adam Szymański, Wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miłosz Truszkowski i Sekretarzem Młodzieżowej Rady Michał Marzec.

W najbliższym czasie kolejna Sesja Młodzieżowej Rady, która zwróci uwagę władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców z terenu Powiatu Żuromińskiego.

IMG 6633IMG 6634IMG 6636IMG 6639IMG 6641IMG 6644IMG 6647IMG 6648IMG 6651IMG 6652IMG 6655IMG 6656IMG 6658IMG 6661IMG 6662IMG 6664IMG 6667IMG 6669IMG 6671IMG 6673IMG 6675IMG 6680IMG 6683IMG 6685