DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Informacje dotyczące COVID-19

SZCZEPIMY SIĘ - WAŻNE INFORMACJE, PUNKTY SZCZEPIEŃ I INFOLINIE

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

budowa krytej plywalni plan basenu3

Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.

kalendarz 2022

NOWY APARAT RTG Z RAMIENIEM C

Pragniemy poinformować, że żuromiński szpital wzbogacił się o nowy aparat RTG z ramieniem C. Zakupu dokonano w ramach dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego zadania pn. Działania inwestycyjne w SPZZOZ w Żurominie zmierzające do poprawy jakości i dostępności usług medycznych dla mieszkańców powiatu żuromińskiego w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

280943804 333802768885661 5597091896786216408 n
Trudno sobie wyobrazić współczesny blok operacyjny, na  którym nie ma  ramienia C. Aparat RTG z ramieniem C do śródoperacyjnego monitorowania stanu pacjenta pozwala na wykonanie zdjęć dowolnego obszaru ciała pacjenta na stole operacyjnym, tym samym umożliwia kontrolę przebiegu i wyniku operacji w dowolnym momencie. Zastosowanie aparatu RTG z ramieniem C ma wiele zalet, ale chyba najważniejszą jest możliwość dopasowania aparatu do położenia pacjenta, bez potrzeby pionizacji lub przenoszenia go na stół.
Dzięki niemu nasi specjaliści z Oddziału Chirurgicznego i Pracowni Endoskopowej będą mieli możliwość bieżącej obserwacji podczas przeprowadzania wielu zabiegów operacyjnych i diagnostycznych. Umożliwi chirurgom nastawianie i leczenie operacyjne złamań, A endoskopistom ułatwi precyzyjne leczenie chorób przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i trzustki. Podniesie to jakość udzielanych świadczeń naszym pacjentom.

280970012 1037529853547133 263953226683384989 n
Całkowity koszt aparatu RTG z ramieniem C to kwota 484 491,00 zł., z czego 470 000,00 zł. stanowi dotacja ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego, zaś pozostałą kwotę 14 491,00 zł. SPZZOZ w Żurominie pokryje z własnych środków.