DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Informacje dotyczące COVID-19

SZCZEPIMY SIĘ - WAŻNE INFORMACJE, PUNKTY SZCZEPIEŃ I INFOLINIE

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

budowa krytej plywalni plan basenu3

Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.

kalendarz 2022

NOWY APARAT DO ZNIECZULEŃ

Urząd Marszałkowski sfinansował zakup aparatu do znieczuleń firmy Dräger Polska Sp. z o. o. model Atlan A350, który został dostarczony i zamontowany na Bloku Operacyjnym Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie. Nowoczesny sprzęt spełnia obowiązujące standardy i zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo Pacjentów.

Nowy aparat do znieczulania ogólnego zastąpił sprzęt, który ma kilkunastoletni staż i wymagał już wymiany. Zakupiony właśnie aparat doposaża blok operacyjny, jest to nowoczesny sprzęt do znieczuleń z zintegrowanym systemem monitoringu parametrów życiowych pacjenta oraz parametrów wentylacji.

aparat do zniecz 31052022

Aparat, zgodnie z wymogami współczesnej medycyny zabiegowej i anestezjologii, wyposażony jest w zintegrowany i zautomatyzowany system monitorowania funkcji życiowych oraz wentylacji, co obniża koszty nadzoru pacjenta w czasie pracy i zwiększa bezpieczeństwo przeprowadzenia procedur medycznych.

Aparat do znieczuleń kosztował niespełna 150 tys. zł. Zakup był możliwy dzięki umowie z Województwem Mazowieckiem w zakresie realizacji Projektu „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie Województwa Mazowieckiego”.