DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Informacje dotyczące COVID-19

SZCZEPIMY SIĘ - WAŻNE INFORMACJE, PUNKTY SZCZEPIEŃ I INFOLINIE

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

budowa krytej plywalni plan basenu3

Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.

kalendarz 2022

Odbiór przebudowanej drogi powiatowej w m. Gradzanowo Kościelne

Zakończone zostały prace w terenie, związane z realizacją zadania drogowego pn. Przebudowa drogi powiatowej Nr 3014W Raciąż - Radzanów - Liberadz wraz z mostem w km 6+646,00” – odcinek od km 12+985,00 do km 14+534,50.

Zakresem rzeczowym zadanie objęło przebudowę drogi od Gradzanowa Kościelnego do granicy z powiatem mławskim, na odcinku liczącym 1,55 km, poprzez ułożenie nowej nawierzchni, poszerzenie jezdni, budowę chodnika i odwodnienia w m. Gradzanowo oraz oznakowanie pionowe i poziome.

Wartość wykonanego zadania wraz z nadzorem wyniosła 2 330 166,00 zł. Wysokość dofinansowania dla niniejszego odcinka wynosi - 1 636 639,00 zł. Pozostałe środki to wkład własny Powiatu Żuromińskiego – 693 527,00 zł. Wykonawcą robót była Firma Przedsiębiorstwo Budowlane „DOMEX” Sp. z o.o. z Żuromina.

W dniu 2 czerwca 2022r. odbył się odbiór drogi oraz oddanie jej do użytkowania.
W uroczystości odbiorowej udział wzięli przedstawiciele Inwestora – Powiatu Żuromińskiego – Starosta Żuromiński – Jerzy Rzymowski, Wicestarosta – Ireneusz Rejmus, Przewodniczący Rady Powiatu Żuromińskiego – Mirosław Różański, Radni Rady Powiatu – Ewa Naguszewska i Piotr Kwiatkowski, przedstawiciel Wykonawcy robót – Przedsiębiorstwa „DOMEX” – Prezes Lech Zmarzły, przedstawiciele Samorządu Gminy Siemiątkowo – Przewodnicząca Rady Gminy w Siemiątkowie – Marianna Dąbrowska, Wójt Gminy – Piotr Kostrzewski, Skarbnik Gminy – Monika Manista, Radna Gminy z okręgu Gradzanowo – Anna Szlom, Sołtys Gradzanowa - Marian Gorczyca, reprezentanci lokalnej społeczności Sołectwa Gradzanowo Kościelne oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Gradzanowie Kościelnym. Poświęcenia drogi dokonał ks. kan. mgr Lech Robert Piórkowski – Proboszcz Parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gradzanowie.

Zrealizowana inwestycja w 60% dofinansowana jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.