(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

NOWA KARETKA DLA ŻUROMIŃSKIEGO SZPITALA

BANER UNIA

Decyzją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego do naszego szpitala trafił nowy ambulans sanitarny typu C marki Ford Transit. Auto zwiększy bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego oraz poprawi komfort pracy medyków

ambulans16092022

Ambulans stanowi darowiznę w ramach projektu ,,Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”, jaki Urząd Marszałkowski realizuje w oparciu o Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020. Wartość pojazdu to kwota 578 128,68 tys. zł Przekazana karetka to najbardziej zaawansowany rodzaj ambulansu, skonstruowany i wyposażony do transportu, specjalistycznego leczenia i monitorowania pacjentów. Nowy ambulans uzupełni i unowocześni wyposażenie szpitalnych Zespołów Ratownictwa Medycznego, aby możliwa była realizacja usług medycznych na poziomie oczekiwanym przez mieszkańców powiatu żuromińskiego.

Zakupiony pojazd spełnia najwyższe standardy europejskie stawiane pojazdom bazowym, jaki zabudowie medycznej. W jej skład wchodzą m.in. nosze, pompy infuzyjne, krzesełko kardiologiczne, ssak, defibrylator czy przenośny respirator.

flaga godlo polski