GALA wręczenia nagród w XIX Powiatowym Konkursie Ortograficznym o ZŁOTE PIÓRO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII

1

Zakończył się XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny o ZŁOTE PIÓRO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII. Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym, półfinale i finale powiatowym.
Do półfinału przystąpili uczniowie z 14 szkół podstawowych z klas IV-VI, 11 szkół podstawowych z klas VII-VIII oraz 4 szkół ponadpodstawowych. Ogółem w półfinale udział wzięło 74 uczniów, tj.: 34 uczniów szkół podstawowych klas IV-VI, 29 uczniów klas VII-VIII oraz 11 uczniów szkół ponadpodstawowych.
Konkurs przeprowadziła Komisja konkursowa w składzie: Iwona Jakowska, Ewa Zalewska, Agnieszka Makuszewska, Henryk Wrzosek.
Treść dyktand przygotowała Pani Ewa Zalewska, nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie.
21 kwietnia w Zespole Szkół Techniczno – Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie przeprowadzony został półfinał, natomiast 27 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Żurominie finał konkursu, w wyniku którego wyłoniono Powiatowego Mistrza Ortografii 2023r. we wszystkich trzech kategoriach, a także laureatów II i III miejsca.

W kategorii szkół podstawowychkl. IV-VI
I miejsce oraz tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii zdobyła Dominika Ambrochowicz uczennica Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lutocinie
II miejsce zdobyła Lena Świderska uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żurominie
III miejsce zdobyła Emilia Tucholska uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie

W kategorii szkół podstawowych kl. VII-VIII
I miejsce oraz tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii zdobyła Natalia Pydyn uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie
II miejsce zdobył Kornel Strzelecki uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie
III miejsce zdobył Wiktor Filip Skorutowski uczeń Szkoły Podstawowej w Zieluniu

W kategorii szkół ponadpodstawowych
I miejsce oraz tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii zdobyła Agata Rochna uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie
II miejsce zdobyła Zuzanna Stradomska uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie
III miejsce zdobył Szymon Wojtkiewicz uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie

30 maja br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu oraz podziękowań dla nauczycieli przygotowujących uczniów do dyktanda. Szczególne podziękowania skierowane zostały również do komisji konkursowej, która rzetelnie sprawdziła 95 dyktand.
Wręczenia nagród dokonał Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski wraz z Dyrektorem Wydziału Zdrowia i Edukacji Joanną Jucewicz – Morawską.
Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie: Zuzanny Chądzyńskiej, Amelii Czaplińskiej i Huberta Spychały.