Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

AKTUALNOŚCI

Finał XX Powiatowego Konkursu Ortograficznego o ZŁOTE PIÓRO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII.

Opublikowano .

1

Zakończył się XX Powiatowy Konkurs Ortograficzny o ZŁOTE PIÓRO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII. Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym, półfinale i finale powiatowym.
Do półfinału przystąpili uczniowie z 13 szkół podstawowych z klas IV-VI, 10 szkół podstawowych z klas VII-VIII oraz 4 szkół ponadpodstawowych. Ogółem w półfinale udział wzięło 65 uczniów, tj.: 33 uczniów szkół podstawowych klas IV-VI, 21 uczniów klas VII-VIII oraz 11 uczniów szkół ponadpodstawowych.
Konkurs przeprowadziła Komisja konkursowa w składzie: Iwona Jakowska, Ewa Zalewska, Agnieszka Makuszewska, Anna Budzich oraz Henryk Wrzosek.
Treść dyktand przygotowała Pani Agnieszka Makuszewska, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Techniczno – Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie.
26 marca w Zespole Szkół Techniczno – Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie przeprowadzony został półfinał, natomiast 16 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Żurominie finał konkursu, w wyniku którego wyłoniono Powiatowego Mistrza Ortografii 2024r. we wszystkich trzech kategoriach, a także laureatów II i III miejsca.

W kategorii szkół podstawowych kl. IV-VI
I miejsce oraz tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii zdobyła Emilia Tucholska uczennica kl. 6A Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Żurominie.
II miejsce zdobyła Ewelina Piwońska uczennica kl. 6 Samorządowej Szkoły Podstawowej w Sławęcinie.
III miejsce zdobyła Maja Kosińska uczennica kl. 5A Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Żurominie.

W kategorii szkół podstawowych kl. VII-VIII
I miejsce oraz tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii zdobyła Blanka Lubaczewska uczennica kl. 7 Samorządowej Szkoły Podstawowej w Sławęcinie.
II miejsce zdobyła Dominika Ambrochowicz uczennica kl. 7B Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lutocinie.
III miejsce zdobyła Sara Woźnowska uczennica kl. 8B Szkoły Podstawowej w Lubowidzu.

W kategorii szkół ponadpodstawowych
I miejsce oraz tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii zdobyła Łucja Lorkowska uczennica kl. 1C Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie.
II miejsce zdobyła Julia Orkwiszewska uczennica kl. 1B Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie.
III miejsce zdobyła Weronika Sobiech uczennica kl. 4TW Zespołu Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej.