Program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem"

Realizacja programu lata 2022-2026

3a znaki strona www

Finansowany ze środków budżetu państwa na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Ministrem Edukacji i Nauki a Powiatem Żuromińskim

PROGRAM KOMPLEKSOWEGO WSPARCIA DLA RODZIN „ZA ŻYCIEM”

w zakresie:

PRIORYTET I. WSPARCIE DLA KOBIET W CIĄŻY I ICH RODZIN

Zadanie 1.5. Pomoc uczennicom w ciąży – zapewnieni możliwości kontunuowania nauki przez uczennice w ciąży poprzez przygotowanie i utrzymanie w Technikum w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie, przy którym działa internat z siedzibą: ul. Lidzbarska 27, 09-300 Żuromin 1 miejsca dla uczennicy w ciąży

PRIORYTET II. WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA I JEGO RODZINY

Zadanie 2.4 Wieloaspektowa i kompleksowa pomoc niepełnosprawnemu dziecku w okresie od 0. roku życia do rozpoczęcia nauki w szkole oraz jego rodzinie – zapewnienie realizacji zadań wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego, którego funkcję na obszarze powiatu żuromińskiego pełni Szkoła Podstawowa Specjalna  w Zespole Szkół Specjalnych w Żurominie z siedzibą: ul. Wyzwolenia 16, 09-300 Żuromin, w tym między innymi zapewnienie interdyscyplinarnego wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, umożliwiającego objęcie specjalistyczną opieką dziecka oraz jego rodziny.

Dotacja celowa dla Powiatu Żuromińskiego w łącznej wysokości: 668 448,00 zł.

Wartość całkowita zadania: 668 448,00 zł

Zadania będą realizowane w latach 2022-2026