DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Informacje dotyczące COVID-19

SZCZEPIMY SIĘ - WAŻNE INFORMACJE, PUNKTY SZCZEPIEŃ I INFOLINIE

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

budowa krytej plywalni plan basenu3

Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.

kalendarz 2022

Internat przy Zespole Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej

Zarząd Powiatu Żuromińskiego informuje o ogłoszeniu rokowań na sprzedaż nieruchomości zabudowanej budynkiem byłego internatu ZSP w Zielonej. Nieruchomość jest położona w miejscowości Zielona na działce nr 353/8 o pow. 0,4557 ha. Budynek składa się z dwóch części połączonych łącznikiem. Część A składa się z 2 elementów. Element A1 jest budynkiem niepodpiwniczonym, posiada 4 kondygnacje z pomieszczeniami mieszkalnymi. Element A2 to budynek niepodpiwniczony posiadający 2 kondygnacje nadziemne. Na parterze budynku mieszczą się pomieszczenia pomocnicze, a na piętrze lokale mieszkalne. Część B obejmuje budynek pomocniczy który w ¾ przeznaczony jest na stołówkę z kuchnią (parter) oraz pomieszczenia pomocnicze (piwnica). Pozostała część budynku jest użytkowana jako kotłownia c.o. dla całego zespołu budynków. Część A z częścią B jest połączona łącznikiem jednokondygnacyjnym w całości podpiwniczonym.

Zestawienie powierzchni budynku:
- segment A1 – 2 783,10 m2
- segment A2 – 267,50 m2
- segment B – 568,6 m2 (w tym piwnice)
- segment C (kotłownia) – 196 m2
Powierzchnia użytkowa (bez powierzchni komunikacji, kotłowni i powierzchni piwnic) wynosi 2 768,17 m2.
Część budynku o powierzchni 438,21 m2 była przedmiotem najmu do 31.12.2019 r.
Oferty należy składać do 7 czerwca 2022 r. o godzinie 1000 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 900 000,00 zł. (słownie: dziewięćset tysięcy złotych) – kwota zwolniona z podatku VAT.

Bliższe informacje można uzyskać w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Żurominie, pl. Piłsudskiego 4, pokój nr 9 lub 10 lub pod numerem telefonu: 23 657 47 00 wew. 45 i 46.

internat