XXII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Starosty Żuromińskiego
Zakończył się XXII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o ZŁOTE PIÓRO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII. Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym, półfinale i finale powiatowym.
Do półfinału przystąpili uczniowie z 10 szkół podstawowych z klas IV-VI, 9 szkół podstawowych z klas VII-VIII oraz 4 szkół ponadpodstawowych. Ogółem w półfinale udział wzięło 61 uczniów, tj.: 26 uczniów szkół podstawowych klas IV-VI, 24 uczniów klas VII-VIII oraz 11 uczniów szkół ponadpodstawowych.
Konkurs przeprowadziła Komisja konkursowa w składzie: Iwona Jakowska, Łucja Kowalska, Agnieszka Makuszewska, Anna Budzich oraz Ewa Zalewska.
Treść dyktand przygotowała Pani Ewa Zalewska, nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie.
31 marca w Zespole Szkół Techniczno – Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie przeprowadzony został półfinał, natomiast 14 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Żurominie finał konkursu, w wyniku którego wyłoniono Powiatowego Mistrza Ortografii 2026 we wszystkich trzech kategoriach, a także laureatów II i III miejsca.









